Több mint 15 éve szervezzük a regionális jellegű Pro Patria...elnevezésű sportversenyünket, melyen évente több mint 70 alapiskolás diák vesz részt a régióból. A régió diákjainak testi fejlődését segíti az iskola mellett működő karate sportegyesület, melynek versenyzői nemzetközi eredményekkel is büszkélkedhetnek. Több mint 10 éve szervezzük a Tarczy emléknapokat, melynek központi témái a hely- és régió történethez kapcsolódnak. Diákjaink aktív résztvevői a helytörténeti kutatásoknak. Ennek köszönhetően tanulóink sikeresen szerepelnek a Kincskeresők országos konferenciáján és a TUDOK versenyen. Az országos Sajó Károly természet - és környezetvédelmi versenybe is regionális témák feldolgozásával kapcsolódunk be szép sikerrel. A regionális nevelés terén munkánkat segíti az EU támogatásával frissen megjelent saját regionális munkafüzetünk is. Figyelmet fordítunk az olvasási - és szövegértesi - készség fejlesztésére, ezért minden évben megvalósítjuk a több hónapos előkészületet igénylő Könyvtári nap és éjszaka projektünket, melybe iskolánk valamennyi tanulója bekapcsolódik. A nyelvi készségek fejelsztésére irányulnak a szavalóversenyekre való felkészítések, melyeken minden évben országos eredményeink vannak. Iskolánknak három színjátszó csoportja remdszeresem szerepel a színjátszó fesztiválokon, különböző rendezvényeken. Az iskola mellett működő egyházi bábcsoport nemcsak a Kárpát - medencében, de Európa szerte (Brüsszel) is sikeresen szerepelt már. Prioritásaink között szerepel a matematikai készségek kiemlet fejlesztése. Tanulóink 70 százaléka vesz részt különböző matematikai versenyeken.
A megalapítandó Tehetségpont tevékenységét a régió további községeinek ( Madar, Bátorkeszi, Dunamocs, Dunaradvány, Marcelháza, Szentpéter, Izsa, Kürt) oktatási intézményeire, ifjúsági közösségeire és civilszervezeteire kívánjuk kiterjeszteni. Jónak mondható a régió iskoláival való eddigi együttműködésünk, amit még tovább kívánunk javítani e tevékenység terén is. Számíthatunk a Villa Heten Polgári Társulás, a helyi Református Egyház, a Lilla Polgári Társulás, a helyi Rokkantak Szervezetének valamint a helyi sportszervezetek és az országos Csemadok szervezet segítségére. Hagyományőrző napjainkon tanulóink a környékbeli mesteremberek segítségével tanulhatják a hagyományos, régióra is jellemző kézműves mesterségeket (kosárfonás, csuhézás, gyékényszövés). Ünnepváró rndezvényeinken karácsony és húsvét előtt kézműves foglalkozásokat tartunk, ahol hagyományos és modern technikákkal lakásdíszeket, ajándékokat, asztaldíszeket stb. készítünk. Ebben elsősorban a civil szervezetek segítségére számíthatunk. Sportrendezvényeik szevezésébe az iskola mellett működő karate sportszervezet és a helyi futball - klub edzői is bekapcsolódnak, akik más klubok tagjaival - versenyzőivel versenyeztethetik diákjainkat. Így ezek a rendezvényeink kistérségi versenyekké vállhatnak. Kutató diákjainkat különbőző konferenciákra hívják előadni. A kutatómunka elmélyítése érdekében kapcsolatba léptünk a Duna Menti Múzeum régészeivel, akik már tartottak nálunk a gyermekek számára előadást. Tervezzük az együttműködési terület kibővítését a múzeum és az iskola lehetőeségei szerint.
Továbbra is tervezzük a már felsorolt rendezvényeink megszervezését: A Pro Pátria sportversenybe minöl több iskolát szeretnénk a régióból bekapcsolni. A karate versenyekre való felkészítét két nyári tábor megszervezésével kívánjuk tökéletesíteni. A Tarczy Emléknapok keretében újabb regionális témákat dolgozunk fel. Tervezzük a hetényi lányok és leventék II. világháborús elhurcolásának feldoglozását, valamint egy elméletben már megalkotott helyi tanösvény kialakítását is, melyet videofogmátumban készítünk majd el. Ennek a programnak a megvalósítását video - film készítő szakkör beveztésével segítjük. Könyvtári napunk programpotjait elégedettségfelméressel frissítjük, s ennek eredményei alapján bővítjük kínálatunkat. Szakmai összejöveteleken, a diák – mentor kapcsolatok tudatosabb fenntartásával kívánunk eleget tenni az adott cselekvési területeken a diákok érdeklődésének. Innovatív szakköri tevékenységgekkel kívánjuk az előadói képességek kibontakoztatását, a kutatómunka iránti elkötelezettség elmélyítését elérni.
Szervezetünk jogalanyisággal működik, fenntartónk Hetény község önkormányzata. Pedagógusaink vállalják e tevékenységeket, melynek tartalmát és formáját az érdeklődés és az aktualitás szabja meg. A tanulókon keresztül bevonjuk a szülőket, a helyi civil szervezeteket és kihasználjuk a pályázati lehetőségeket. Az iskola mellett működő Szülői szövetség is szerepet vállal programjaink anyagi fenntarthatóságának biztosításában. Partnerszervezeteink az együttműködés során megvalósított programok költségeiből is részt vállanak.