Logikai-matematikai területen sakkoktatás folyik intézményünkben a teljes alsó tagozaton, minden gyermek számára lehetőségként, órarendi órában, ami választható. Testi tehetségterületen biztosítunk különböző szakköri lehetőségeket az általános iskolai és középiskolai diákjaink számára: tömegsport foglalkozás, foci, kosárlabda, birkózás, íjászat, úszásoktatás. Térbeli-vizuális területen plasztika szakkört és rajz szakkört tartunk általános iskolás tanulóinknak, valamint bábfoglalkozás a Manu-Art bábcsoport keretein belül. Zenei területen órarendbe beépített néptánc foglalkozást tartunk alsó tagozaton. A pszichológiai megsegítést a nálunk félállásban dolgozó iskolapszichológussal végezzük. A különböző területeknél általánosan jellemző iskolánkra, hogy a szakköröket és foglalkozásokat tartó kollégák kiemelkedő szakmai képességekkel rendelkeznek, és munkájukat külső szakmai szervezetek is elismernek. Például Gyémánt Ádám "Aranysarkantyús táncos" díjjal és "Népművészet ifjú mestere" című állami kitűntetéssel jutalmazott pedagógus, Seres János szobrászművész, akinek országszerte kerültek felállításra alkotásai és jelenleg is megtekinthető nagykörűi kiállítása, Makár Gábor testnevelés szakos kollégánk igazolt birkózó a Miskolci Birkózó és Sumó Egyesületnél, Kincses Ágota rajz tanárunk kerámikus, Horváth Mónika ének tanárunk jazzszaxofon művész, a Makám együttes tagja, iskolánk 50 fős kórusának művészeti vezetője, Nagy Koppány Lászlóné Farkas Annamária énekművész a Dunazug együttes tagja, nívó díjas énekes. Madár Péterné tanító, a Manu-Art bábcsoport alapítója és vezetője, aki megyei és országos bábversenyeken arany minősítést szerzett csoportjaival az elmúlt évek során.
Intézményünk valamennyi diákja számára kívánjuk nyújtani a Tehetségpont által biztosított tevékenyégeket. Az együttműködés az iskolánkban dolgozó előbb említett kollégákkal, az iskola többi pedagógusával és természetesen diákjainkkal közösen valósul meg, valamint Pomáz Város Önkormányzata anyagi támogatásával, mely a szeptemberben induló néptánccsoport működésének költségeit fedezi. Egyéb együttműködő partner a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, Pomáz másik két általános iskolája, a pomázi óvodák, valamint a pomázi Teleki-Wattay Művészeti iskola, mely néptáncóráinkhoz és a szeptemberben induló néptáncegyüttes foglalkozásihoz biztosítja a balett-termet. Mivel a két intézmény közvetlen egymás szomszédságában található, így az együttműködés kölcsönös a két intézmény között. Ebben a hónapban valósul meg két hangszerbemutató koncert is a zeneiskola közreműködésével, melyet zártkörűen, diákjaink részére rendeznek. A báb szakkört első sorban az alsó tagozatos diákjaink számára hirdetjük meg. A sakkoktatás első osztálytól célszerű elkezdeni és jelenleg negyedik osztály végéig van iskolánkban jelen ez a terület. A néptáncoktatás szintén első osztálytól biztosított a tanulók számára, a negyedik osztály végéig, és szakköri formában a felső tagozat végéig lesz rá lehetőség a jövőben. A sportfoglalkozásokat első osztálytól a középiskola végéig vehetik igénybe a diákok. A plasztika és rajz szakkört pedig az alsó és felső tagozatos diákok részére kínáljuk. A kórusélet harmadik osztálytól nyolcadik osztályig jellemző. Nagy hangsúlyt fektetünk az iskolai és a városi népdaléneklési versenyre, és ehhez kapcsolódóan egyéni és csoportos felkészítést is végzünk. Íjászat szakkört indítottunk ebben a tanévben mind az alsó, mind a felső tagozatos diákjaink számára egy-egy órában.
A sakkoktatás terén városi sakkversenyeket tervezünk, különböző korcsoportban, minden Pomázon tanuló diák számára, szorosan együttműködve a másik két iskolával. A néptánc tehetséggondozás terén iskolai gála keretein belül kívánjuk évről-évre bemutatni az adott évben elsajátított koreográfiákat. És ezzel együtt részt kívánunk venni Pomáz város rendezvényein is, ünnepi műsoraiban. A Manu-Art bábcsoport előadásait megtekinthetik az óvodások, és iskolások egyaránt, természetesen emellett több darabbal is készülnek a regionális, megyei és országos versenyekre, és fesztiválokra. Iskolánk kórusa lelkesen készül a Városi kórustalálkozóra. Kiemelt feladatunknak tartjuk a következő tanévben is a "Szép magyar beszéd" verseny tankerületi fordulójának megrendezését és a gyerekek felkészítését a szépkiejtési versenyre. Ősszel részt veszünk a Városi prózamondó versenyen alsós és felsős diákjainkkal egyaránt, valamint a hagyományos költészet napi városi versmondó verseny szervezését is vállaljuk, amellett, hogy felkészítjük diákjainkat a megmérettetésre elsőtől tizenkettedik évfolyamig. A 7-8. osztályos korcsoport számára vállaljuk a tankerületi rajzverseny szervezését, Lukács János grafikus, rajztanár kollégánk emlékére. Tervezzük iskolai, nyári néptánctáborok indítását a néptáncegyüttes mellett.
A szakköröket a kollégák órarendi keretben tartják meg jelenleg kötelező óraként, és ezt bővítendő számítunk a KLIK támogató együttműködésére a továbbiakban is. A néptánc együttes működésének költségeit Pomáz Város Önkormányzata támogatására alapozzuk, melyet hivatalos, írásos megállapodás biztosít. Városi szintű rendezvényeink támogatására szintén önkormányzati támogatást kérünk, melyre eddig is számíthattunk. A "Szép magyar beszéd" verseny megrendezését a KLIK támogatja. Iskolánk Manu-Art bábcsoportjának saját előadásainak bevételéből biztosított a működése.