Óvodánkban a tehetséggondozás a pedagógusok megfigyelésén, elemzésén alapul. A kiemelkedő képességgel rendelkező gyermekek számára külön alkalmakat, foglalkozásokat (rajzpályázat, néptánc, mozgás, zene területén) keresünk tehetségük kibontakoztatására, illetve fejlesztésükre. Élménygazdag programokat szervezünk a gyermekek számára, amelyek motiváló hatással vannak a gyermekekre. (Színházlátogatás, ünnepi hangversenyek a város zeneiskolájában, Nagyboldogasszony Iskolaközpont zeneiskolásainak koncertje, a kaposvári honvédség fúvós zenekarának műsora óvodánkba stb.) Hetente egy alkalommal tehetség műhelyeinkben szervezett formában játékos foglalkozásokat tartunk tehetséges gyermekeinknek.
- "Fürjecske" néptánc,
-"Tátika" zeneovi,
-"Kistudósok" természettudományi témakörrel foglalkozások,
-"Egészség-Őr" egészség gondozó tehetség műhely
A következő nevelési években is, szeretnénk biztosítani gyermekeink számára a sok jó élményt, tapasztalatot, mely hozzásegíti őket óvodai nevelésük gazdagításához.Óvodapedagógusaink a tehetségműhelyekben szerzett tapasztalataikat a saját csoportjaikba is tudják kamatoztatni.
A tehetségpontokat működtető oktatási intézményekkel igyekszünk felvenni a kapcsolatot. Meghívjuk rendezvényenkre, ünnepeinkre partnereinket, támogatóinkat.
Eggyüttműködő partnereink:
-Az óvoda alapításában résztvevő egyházközösség,illetve a városi plébániák aktívan részt vesznek az egyházi ünnepek közös megünneplésében, és szervezésében.
-Nagyboldogasszony Iskolaközpont Kaposvár növendékei több alkalommal ellátogatnak óvodánkba, ahol hangszeres játékkal, dalokkal, hangszer bemutatóval örvendeztetik meg óvodásainkat. Ezeken az alkalmakon az óvodás gyerekek is részt vehetnek, szerepelhetnek a műsorban.
-A Kaposvári Egyetemre is szervezünk kirándulásokat, illetve az ő szervezésükben sorrakerülő rendezvényeken is részt veszünk. (pl.: KÁN, mézfesztivál).
-Liget Idősek Otthona kaposvári intézményében élő idős embereket évente több alkalommal köszöntünk, megajándékozunk kis dalos, táncos, verses műsorunkkal, és a gyerekek által készített ajándékokkal, melyeket ők nagy hálával fogadnak és megvendégelik a résztvevő gyermekeket.
- Védőnői és gyermekorvos rendelőkbe, a Kistudosósok és az Egészség-Őr tehetség műhelyeiben résztvevő gyerekek ellátogatnak, és megnézik illetve kipróbálhatják a gyógyításhoz használt eszközöket.
-Kaposvári Mentőállomásra évente több alkalommal ellátogatunk, ahol a gyerekek megtekinthetik a mentőautókat, és megismerkedhetnek az ott dolgozók és életmentők, fontos munkájával. Kipróbálhatják a gyerekek a mentő autók felszereléseit, egy önkéntes gyermeken bemutatják a mentés folyamatát, és még a mentőautó szirénáját is kipróbálhatják.
-Területi hatókör: intézmény és környéke
1.)Zenei tehetségterület.:Óvodánkban hetente 1-1 alkalommal „Fürjecske néptánc és Tátika zeneovi” keretében kerülnek feldolgozásra a zenével és népi hagyományokkal kapcsolatos ismeretek,zenei készségek és képességfejlesztések. A zene iránti szeretetet elmélyítjük, zenei képességeket továbbfejlesztjük.(ritmusérzék, hallásfejlesztés, szép tiszta éneklés,) Az ének, dallam és mozgás összekapcsolásával a gyermekek megismerkednek különböző mozgás és térformákkal, táncmozdulatokkal. A néphagyomány őrzése is fontos feladatunk. A tiszta, szép ének, a ritmus megalapozza a későbbi zeneiskolai tanulmányokat.
-Óvodapedagógusaink 2 havonta megbeszélést tartanak, tapasztalataikat átadják egymásnak. Félévente tájékoztatást nyújtanak az érdeklődő szülőknek. Informálják a szülőket a közelben működő zeneiskolákról, néptánc oktatás lehetőségeiről.
2.Természeti tehetségterület: Havonta egy alkalommal Egészség-Őr Tehetségműhely keretén belül a gyermekek játékosan gyakorolják az elsősegélynyújtás alapvető ismereteit. „Kistudósok” Tehetségműhely pedig havonta 2 alkalommal szervez foglalkozást a levegő, víz, föld, tűz témaköreinek megfelelően, komplex módon. Különböző projektek alkalmával kerülnek megrendezésre a műhelyek foglalkozásai. Játékosan, sokoldalúan dolgozzák fel a témaköröket.
-Óvodapedagógusok 2 havonta megbeszéléseket tartanak a tapasztalataikról. Az érdeklődő gyermekeknek könyvtár látogatások alkalmával könyveket kölcsönöznek, az interneten lévő ismereteket együtt dolgozzák föl. Félévente az érdeklődő szülőknek tájékoztatást nyújtanak. A közelben látogatható programokról-eseményekről informálják a szülőket.(múzeum, egyetemi programok stb.)
Óvodapedagógusaink továbbképzéseken vesznek részt, illetve kutatják az új ismerteket, lehetőségeket.
A pályázatok kiírását figyelemmel kíséri az ezzel megbízott óvodapedagógus, aki felhívja a tantestület figyelmét, és a tehetségpont munkacsoporttal együttműködve dolgoznak a sikeres pályázatok érdekében. Ebben a munkában nagy segítségünkre van egy pályázatíró szakember is.
Támogatók felkutatására törekszünk, együttműködnek velünk a szülők is, akik ismeretségeik révén aktívan részt vesznek a támogatók felkutatásában. Igyekszünk megnyerni támogatásukat a cél érdekében.
Óvodánk az elmúlt évben létrehozott egy alapítványát és az ebbe befolyt összeg egy részét is tehetségműhelyeinkre fordítjuk.