A gimnáziumunkban hatosztályos reál és két tanítási nyelvű német osztályt, öt évfolyamos angol két tanítási nyelvű és öt évfolyamos nyelvi előkészítő osztályt indítottunk. Az innovációs tevékenységünk különösen jelentős, az eTwinning versenyeken rendszeresen eredményesen szerepelnek csoportjaink. A ClimaSOS projekttel 2009-ben megnyerték diákjaink az országos versenyt.
2003-ban váltunk a Sulinet Programiroda és az Európai Schollnet által koordinált Európai Innovatív Iskolahálózat tagjává.
Gimnáziumunk folyamatosan részt vesz az Út a tudományhoz pályázati programban, ahol a közoktatási intézmények a természettudományok, a műszaki tudományok és a matematika területén választott bármilyen kutatási, innovációs témával pályázhatnak. A pályázat a tehetségek szakszerű támogatását vállaló középfokú közoktatási intézményekben dolgozó pedagógusok és a tehetséget mutató diákok együttműködésére épít.
A Comenius együttműködések célja, hogy hozzájáruljon a közoktatás minőségének fejlődéséhez, erősítse annak európai dimenzióját, illetve segítse a nyelvtanulást. Kiemelten támogat néhány fontos általános célkitűzést, mint pl. a multikulturális környezetben történő tanulást, amely az európai állampolgárság sarokköve, a hátrányos helyzetű csoportok támogatását vagy az iskolai leszakadás elleni harcot. Iskolánk részvétele a Comenius programban újabb lendületet adott az innovációs törekvéseknek.
Az Ökoiskola Cím azon iskolák munkájának legmagasabb szintű állami elismerése, melyek iskolafejlesztési, pedagógiai munkája kiemelkedően magas színvonalon képviseli a környezeti nevelés, a fenntarthatóság pedagógiája értékeit. Iskolánk 2008. júniusában nyerte el az Ökoiskola címet.
A TehetségpontŽ tevékenységét az iskola diákjain kívül kiterjesztjük a város általános iskolásai felé. Felvételi felkészítőket tartunk magyar és matematika tantárgyakból. A Corvinus Egyetem Állam-igazgatási Karával, a Nagy Gén Diagnosztikai és Kutatási kft?vel és a Soproni Egyetemmel együttműködünk.
Szakköröket, versenyre- és emelt szintű érettségire felkészítő foglalkozásokat szervezünk. Nemzetközi projektekbe veszünk részt. A tehetséges diákokat az egyetemek foglalkozásai felé irányítjuk.
Az Önkormányzati támogatást rendszeresen sikeres pályázatokkal tudjuk kiegészíteni.
Intézményünk Pedagógiai Programja megfogalmazza azokat a XXI. századi alapértékeket - kompetencia alapú tudás, életen át tartó tanulás, gyermekközpontúság, nyitottság, korszerűség, élő kapcsolat Európával, egyéni bánásmód elve, tevékenység központúság, egységesség és differenciálás, partnerség -, amelyek megvalósítása elengedhetetlenek ahhoz, hogy egy oktatási intézmény választ tudjon adni a XXI. század kihívásainak.
Versenyeztetjük diákjainkat. Versenybizottságokban, konferenciákon keressük a tehetségek ?továbbküldésének? lehetőségét.