Iskolánknak több mint 430 éves hagyománya van az oktatás terén. Diákjaink évente több nemzetközi és országos díjat hoznak különböző tantárgyversenyekről. Mindez annak az áldo-zatos munkának köszönhető, melyet tanáraink a tanítási órákon és a versenyfelkészítőkön végeznek. Tehetséggondozást végzünk (tudománynépszerűsítés és tantárgyversenyekre való felkészítés céljából is), vizsgafelkészítőket tartunk, versenyeket szervezünk. Ezekre a tevé-kenységekre más iskolák tanulóit is szívesen látjuk.
Elsősorban Kolozsvár területére, az itt működő általános iskolákba járó diákokra (16 intéz-mény) gondolunk. Az elkövetkezőkben megyei szintű tevékenységeket is tervezünk.
Jelenleg több hazai és külföldi testvériskolánk van, köztük a budapesti Szilágyi Erzsébet Gimnázium, a szekszárdi Garay Gimnázium, a pécsi Nagy Lajos Gimnázium, a váci Piarista Gimnáziun, a sárosdi Farkas Gyula Általános Iskola és mások.
Helyi és regionális együttműködések: Szent Mihály Plebánia, EMT, Romániai Magyar Peda-gógusok Szövetsége, Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet, Gál Kelemen Oktatási Központ, Teleki Oktatási Központ, Korunk Galéria, Napsugár Szerkesztősége.
Tehetséggondozást végzünk:
A líceumi osztályok számára szakköri foglalkozást tartanak matematikatanáraink, kétheten-ként.
A Teleki Oktatási Központban két másik erdélyi iskolával, és a KMEI-el (Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézettel) együttmüködve tehetséggondozó táborokat szervezünk minden nyáron.
Az elemi osztályosoknak több éve működik a tehetséggondozása matematikából, melyre a város minden iskolájából jönnek kisdiákok.
Ebben az évben a III. - IV. osztályos érdeklődőknek három foglalkozást tartottunk ( "Mit tudunk a Naprendszerről?", "Hány fokon olvad a jég?", és "Milyen színű a fehér fény?" )
Az idei évtől a budapesti Szilágyi Erzsébet Gimnáziummal közösen természetkutató nyári tábort szervezünk középiskolásoknak.
Vizsgafelkészítőket tartunk:
Matematikából VIII. osztályos szakaszzáró vizsgára.
Idegen nyelvből (angol és német) a IV. osztályosoknak, akik intenzív nyelvosztályba készül-nek (nyolcéves hagyomány).
Tervünkben van a tehetséggondozás indítása más tantárgyakból is.
Versenyeket szervezünk:
Az idei évben tizedik alkalommal szerveztük meg, a kolozsvári magyar iskolák tanáraival együttmőködve a Mindennapok fizikája csapatversenyt.
Évente megszervezzük a Pontszerző, a Kenguru és a Zrínyi Ilona matematikaversenyeket.
Tehetség-felismeréssel és tehetséggondozás foglalkoztunk és foglalkozunk az elkövetkezők-ben is. Eddigi tapasztalatainkat további versenyek meghirdetésére használhatjuk. Folytatjuk a hagyományos tehetséggondozó programjainkat: versenyfelkészítés, tudományos diákkör szer-vezése, tanulmányi táborozások.
A kolozsvári Önkormányzat és az iskola Szülői Szövetsége eddig is támogatott, emellett ko-rábban is pályázat útján próbáltunk és kaptunk részleges támogatást programjaink lebonyolí-tásához. Az elmúlt három évben három Comenius programban is részt vettünk. Mindezeket a lehetőségeket a jövőben is igyekszünk kihasználni.
Iskolánkban iskolapszichológusi kabinetben folyik szakszerű tanácsadás. Iskolapszichológu-sunk más kolozsvári magyar tannyelvű intézménnyel is aktív kapcsolatot tart. A pszichológus vállalta a tehetségpont programban való bekapcsolódását, a tanácsadó szerepet.
Iskolánk gyakorló iskolája a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemnek, ide járnak pe-dagógiai gyakorlatra a leendő matematika-, kémia-, magyar-, vallás-, angol-, német-, földrajz-, történelem-, testnevelés- és informatikatanárok.
A tehetségpont létrehozásával, a hálózatba való bekapcsolódással a munkánk eredményességét kívánjuk növelni.
Elsősorban az iskolában tanító pedagógusainkra számítunk, emellett együttműködünk a vá-rosban müködő magyar tannyelvű iskolákkal (Apáczai Csere János Líceum, Unitárius Kollé-gium, Brassai Sámuel Líceum, Református Kollégium) és a vegyes tagozatos iskolákban ma-gyarul tanító pedagógusokkal is. Meggyőződésünk, hogy együtt többet tehetünk az új nemze-dékért.