Intézményünkben fontosnak tartjuk az óvodás gyermekeink egyéni fejlesztését, kiemelten a tehestséggondozást. Nevelési programunk: Nagy Jenőné: Óvodai Nevelés a Művészetek Eszközeivel című alternatív program, melynek megalkotója támogatja tehetségsegítő munkánkat. A nevelési program középpontjában a művészeti értékek, területek állnak, ezért fontos, hogy segítsük gyermekeinket, akik ezeken a területeken kimagaslóak. Az innovatív pedagógus közösség igényként fogalmazta meg a tehatségígéretes gyermekek külön gondozását, valamint az óvodába már lemaradással érkező gyermekekben bújkáló kiválló képességek felfedezését. Nevelőtestületünk elkötelezett, 2010-től végzi tehetségsegítő munkáját, mindig finomítva, fejlesztve, gazdagítva a műhelymunkák hatékonyságát. A tehetségsegítő mjűhelymunkák jól beépültek az óvoda mindennapjaiba, és rendszerességgel működik. A működtetéshez szükséges tárgyi eszközeink, helységeink rendelkezésünkre állnak, műhelyinket a területeknek megfelelően alakítjuk, szépítjük. Nevelőtestületünkből három óvodapedagógus vette részt tehetséggondozással kapcsolatos 30 órás akkradidált képzésen.
Tehetséggondozó tevékenységünket elsősorban intézményi szinten valósítjuk meg, de segítjük a környékbeli óvodák tehetségsegítő szakmai munkáját is. Hospitálásokat, műhelymunkákat, szakmai napokat szervezünk, melyen megmutatjuk dokumentációs és tartalmi munkánkat. Szoros kapcsolatban és együttműködésben állunk a Városi Könyvtárral, helyi Múzeummal, az Egyházzal, a Sportkörrel, az Egészségüggyel, az általános iskolával és határon belüli és határon kívüli óvodákkal. A tehetséggondozói munka kiegészítő programját képezi a partnereink helyszínén tartandó tehetségsegítés. pl: múzeum és könyvtárlátogatás. Minden évben számítunk a településünkön élő olyan szülők támogató együttműködésére, akik előadásukkal, koncertjeikkel gazdagítják gyermekeink élményvilágát. Szakmai segítséget minden tanévben egy tehetségpont meglátogatásával hospitálás alkalmával szerzünk, de részt veszünk a Tehetségpontok találkozóján, országos konferenciákon és műhelyfoglalkozásokon is. Fejlődésünk lehetőségét a hálózatos működésben látjuk, ezért építjük kapcsolatrendszerünket a művészeti programmal dolgozó akkreditált tehetségpontokkal. A Pedagógiai Szakszolgálat szakembereivel szorosabb együttműködésre törekszünk. Tehetségsegítő tevékenységeinkről, műhelymunkáinkról óvodánk hivatalos honlapján, közösségi oldalunkon és a teleülés honlapján tájékoztatjuk az érdeklődő szülőket, partnereket. Legfőbb kapcsolat, amit ápolnunk kell, a segítséget nyújtó "Óvodai Nevelés Művészetek Eszközeivel" Óvodapedagógusok Országos Szakmai Egyesülete, melynek tagjai vagyunk és a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács. Számítunk Nagy Jenőné és tehetségszakértő kollégák szakmai segítségére, hogy folyamatosan a megfelelő képzésekben részesüljenek a műhelymunkákban részt vevő óvodapedagógusaink.
Gyermekeink befogadásakor Gyermektükör kitöltésével tájékozódunk a leendő tehetségígéretek beválogatásához. Ebben nagy szerepet kapnak a szülők is. Minden gyermekben megtaláljuk a csírákat, az óvodapedagógusok Nagy Jenőné: Tehetségígéretek gondozásának elmélete és gyakorlata című módszertani könyv használatával és segítségével dolgozták ki intézményünk tehetségsegítő programját. A gyermekek speciális átlagon felüli adottságaikat figyelembe véve szervezzük tehetségműhelyeinket. Elsősorban vizuális, logikai- környezeti, mozgás területeken. A műhelymunkákba azokat a gyermekeket is beválogatjuk, akik érdeklődőek, aktívak és motiváltak. A műhelymunkákat minden évben 30 órás komlex program keretében heti rendszerességgel tartjuk. Nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekek egyéni fejlesztésére nemcsak erős, de gyenge területein is. Gyermekeinket szívesen visszük városi rendezvényekre, szomszéd óvodáinkban szervezett találkozókra, ahol bemutatkozhatnak. Rajzversenyeken veszünk részt, melyeken szép eredményeket szoktunk elérni. Minden tanévben munkatervet készítünk, mely részét képezi a szülők félévenkénti tájékoztatása, illetve a tanév végén beszámoló készítése is, amelynek elkészítését rendszeres hatásvizsgálatok értékelése segíti. A szülői tájékoztatással célunk az is, hogy megfelelő tanácsokkal lássuk el őket tehetségsegítő munkánk kiszélesítése, hatékonysága érdekében, pl: otthoni tevékenységek, óvodai részvételek, rendezvényekre való felkészítés stb. A komplex program zárásaként regionális szintű szakmai napot tarunk. Előadással és kiállítással készülünk rá, így nyújtunk szakmai segítséget a résztvevő óvodapedagógusoknak.
Elsősorban az intézmény költségvetéséből finanszírozzuk a tehetségműhelyeink működtetését, de számítunk Alapítványunkból származó és egyéb támogatóktól, illetve nyertes pályázatokból származó és egyéb forrásokra is. A településünkön élő vállalkozók és egyéb támogatók sponzorálása is sokat segíti tehetségsegítő munkánkat. Fontosnak tartjuk a Nemzeti Tehetségprogram pályázatain való részvételt, valamint UNIÓS források kihasználását is. Ezeket a bevételeket nemcsak a tárgyi eszközökre, hanem a pedagógusok szakmai képzéseire és konferenciákon, találkozókon való részvételre is felhasználjuk.