Iskolánk kertvárosban található, szép, gondozott környezetben, tárgyi feltételei átlagon felüliek. A tanulók létszáma évek óta meghaladja a 600 főt. Az elmúlt tanévben másodszor kaptuk meg az ÖKO-iskola címet.
2011-ben előminősített referenciaintézmény lettünk, sikeres TÁMOP pályázatot nyertünk, melynek segítségével felkészülhetünk a referenciaintézményi feladatok ellátására. Két referenciaterületünk: a tehetséggondozás és az ÖKO-iskolai tevékenység.
Pedagógiai Programunkban kiemelt célként fogalmaztuk meg a tehetségek felismerését, fejlesztését, gondozását. Tantestületünk nyitott, kreatív, kész a folyamatos szakmai megújulásra, rendszeresen végzünk szakmai továbbképzéseket, kerületi, regionális, fővárosi bemutatókat tartunk. A tehetséggondozást mind a tanítási órákon, mind tanítási időn kívül (szakkörök, differenciált foglalkozások, versenyfelkészítések, múzeumlátogatások, kiállítások) végezzünk különböző módszerek és szervezési formák (differenciálás, kooperatív módszerek, projektnapok, tanulásmódszertan alkalmazása, erdei iskola, drámapedagógia, élménypedagógia, belső értékek feltárása, nyári tehetséggondozó tábor) segítségével. Tanítványaink hosszú évek óta sikeresen és eredményesen vesznek részt a különböző kerületi, regionális, fővárosi és országos tanulmányi és művészeti versenyeken.
Együttműködünk a 99. Tehetségponttal, segítségükkel tehetségmérést, tehetségazonosítást, tehetségdiagnosztikai vizsgálatokat végeztünk iskolánkban. Ennek eredménye segítséget nyújtott a különböző tehetséggondozó programok megszervezéséhez és kidolgozásához.
Az elmúlt tanév során tantestületünkből több kolléga végzett el tehetséggondozó továbbképzéseket, hogy alkalmassá váljunk a tehetségpont feladatainak ellátására.
Tehetségpontunk tevékenységét intézményi szinten kívánjuk megvalósítani, de természetesen együttműködünk a kerületi 99. tehetségponttal, valamint a kerületi iskolákkal, óvodákkal, a különböző, oktatást segítő intézményekkel, civil szervezetekkel (EuroOne Kft, ICI Kommunikációs Zrt, Budapest Airport, egyesületek), akik már eddig is támogatásukat fejezték ki (tehetséggondozó versenyek, programok kiírása, támogatása). Az elmúlt évben fejeződött három éves Comenius programunk, melyben öt európai országgal dolgoztunk együtt különböző területeken megismerve egymás szokásait, történelmét, kultúráját, angol nyelven.
Határon túli kapcsolatokat építettünk ki székelyföldi iskolákkal is. Ezeket a kapcsolatokat a jövőben is folytatni kívánjuk. Részt veszünk a különböző budapesti múzeumok által kínált múzeumpedagógiai foglalkozásokon is.
Tehetséggondozó munkánkat a szülők is támogatják és elismerik.
Nemcsak részt veszünk a különböző versenyeken, de mi is szervezzük azokat, iskolai, kerületi, regionális szinten.
Tanulmányi és művészeti versenyek rendezése, részvétel a kerületi, regionális, fővárosi, országos versenyeken. Kiállításokat rendezünk iskolánk tehetséges tanulóinak munkáiból, elsősorban a képzőművészeti alkotásokból, közösen tehetséges szülők és pedagógusok munkáival.
Részt kívánunk venni a különböző tehetséggondozó pályázatokon is.
Tehetségnap megrendezését tervezzük közösen a szülőkkel és a civil támogatókkal. Iskolánk hagyományos közösségi rendezvényein fellépnek tehetséges tanulóink, pedagógusaink és a szülők is (pl. Karácsonyi hangverseny, Magyar Kultúra Napja, Kandó-kondér, stb.)
A jövő tanév elején tehetségmérést, tehetségazonosítást végzünk. Tehetséges tanulóink erős és gyenge oldalainak fejlesztése - egyéni fejlesztési tervek alapján.
Tehetséggondozó szakkörök működtetése alsó és felső tagozaton: matematika, természettudományok, kis kémikusok, fizikusok - természettudós nap, kísérleti délutánok.
Énekkar, színjátszó kör, rajz-festő szakkör, informatikai szakkörök, sportkörök működése.
Versenyfelkészítő, tehetséggondozó foglalkozások.
Múzeumpedagógiai programokon való részvétel.
Referenciaiskolai feladataink ellátása során intézményi jó gyakorlatok kidolgozása, bemutatása, átadása a tehetséggondozás területén. Szakmai műhelymunka, konferenciákon való részvétel, bemutató órák tartása a tehetséggondozó módszerek alkalmazásával.
Szülők akadémiája meghívott pszichológus, tehetséggondozási szakértő részvételével.
Iskolánk tehetséggondozó munkájában meghatározó szerepet töltött be eddig is a fenntartó önkormányzat. Alapítványunk, melynek tőkéje elsősorban a szülők támogatásából építkezik kiemelten segíti a tehetséges tanulókat. Számítunk a különböző szponzorok támogatására is.
Minden pályázati lehetőséggel élni kívánunk a tehetséges tanulók érdekében.
A tehetségek felismerése és segítése érdekében tantestületünk több pedagógusa is képzéseken vett részt.
Családgondozó pedagógus, ifjúságvédelmi felelős, mentálhigiénés szakember, diáktanácsadó tehetséggondozó pedagógus segítik munkánkat (Nagy Péterné, Tímár Margit)
A kerületi Nevelési Tanácsadó munkatársai közül Dobó Kálmánné és Lénárt Adrien gyógypedagógusok és dr.Horváth Györgyi iskolapszichológus munkájára is számíthatunk.
A 99. Tehetségpont tehetséggondozási szakértői is örömmel csatlakoznak tevékenységünkhöz.
Munkánk eredményességét és hatékonyságát különböző kérdőívek segítségével kívánjuk felmérni. Intézményi önértékelés, szülői, tanulói kérdőívek, visszajelzések, pszichológiai, pedagógiai mérések, elégedettségi tesztek, nyomon követés, hatásvizsgálatok eredményei vezethetnek a hatékonyság növeléséhez.
Iskolánk pedagógusai elkötelezettek a tehetséggondozás ügye mellett. Munkájukat áthatja a hivatástudat, a szeretet, a türelem és tolarencia. Arra törekszünk, hogy a foglalkozásokon az önkéntesség mellett személyes, őszinte, megértésen, humánus szellemiségen alapuló kapcsolat jöhessen létre.