A Móra István Művelődési Egyesület már tíz éve foglalkozik különböző területekkel, melyben igyekszik a fiatalokat összetartani. Az egyesület polgárok egyesülete és az egyesület tagjai önkéntes alapon vesznek részt a munkában. Csoportjaink: drámacsoport (ahol a tanulók helyzetgyakorlatokon, valamint színpadi produkciókon vesznek részt), szavalócsoport (a résztvevők különböző rendezvényeken szavalatokat mondanak el), néptánccsoport (a helyi szokások alapján régi néptáncokat elevenítenek fel), szólisták (különböző területeken pl. komolyzene, tánczene, népzene, egyéni vagy csoportos fellépésekre készülnek). Az egyesület heti szinten foglalkozik a gyerekekkel, több fellépést és vendégszereplést is szervezünk évente.
A Tehetségpont főleg helyi szinten szeretne tevékenységet kifejteni. A falunkban élő gyerekekkel szeretnénk még hatékonyabban dolgozni. Terveink közt szerepel, hogy csatlakozzunk a Tornyos és térsége Tehetségsegítő Tanácshoz. A tevékenységünk iránt érdeklődő polgárokat pedig érdeklődési körüknek megfelelően bekapcsolnánk a munkába.
A már meglévő csoportokra szeretnénk támaszkodni (dráma, szavaló, néptánc, szólisták). Be szeretnénk kapcsolni több szakembert ezeken a területeken. A tervezett rendezvényeink pedig a bemutatkozó Kevi Tehetségnap, melyben a résztvevők betekintést nyernének a csoportokban folyó munkába. Részt szeretnénk venni a Tornyos és térsége Tehetségsegítő Tanács több rendezvényén.
Az anyagi fenntarthatóság a Móra István Művelődési Egyesület éves költségvetése, valamint országunkban megjelenő pályázatok. Az egyesület a már működő csoportokat fenn tudja tartani. A Tehetségpont költségei pedig nem jelentenének nagyobb megterhelést.
Az egyesületünk tagja: iskolapszichológus, fejlesztőpedagógus és több pedagógus. A felsorolt szakemberek szakmai téren nagy segítséget tudnak nyújtani.
(1) - Döme Ágnes, iskolapszichológus - egyéni és csoportos méréseket is végez, csoportterápiákat is vezet.
(2) - Perpauer Attila, differenciáló fejlesztő szakpedagógus - egyéni fejlesztéseket végez, segítséget nyújt a csoportok kialakításában
(3) - Graca Harmat Judit - tanítónő - a konkrét munkában nyújt segítséget
(4) - Baji Endre - néptáncoktató - a tanulók mozgáskultúráját fejleszti, koreográfiákat állít össze.
A csoportfoglalkozások folyamán a tanulók felkészülnek a produkció bemutatására, mely lehet egyéni és csoportos is. A résztvevők eredményességét tesztlapokkal és a közönség értékelő lapjai alapján lehet mérni.
A csoportokban a tanulók önkéntes alapon vesznek részt és ezzel el lehet kerülni a bürokratikus szerveződést. A csoportok átjárhatók és a résztvevők abban a csoportban vesznek részt, amelyben legjobban érzik magukat. Egy résztvevő több csoportban is aktív lehet. A döntéshozatal pedig többségi elven történik, de mindig figyelembe véve az egyén szükségleteit, erre garancia a szakemberek nagyszámú jelenléte.