1991 óta folytat az intézmény nyolcosztályos gimnáziumi képzést. Képzési kínálataink között szerepel az emelt óraszámú nyelvi képzés angol és német nyelvből. Fontos terület az emelt szintű matematikai képzés. A tantestület 80 %-a elvégezte az emelt szintű érettségiztetéshez szükséges 30 órás akkreditált képzést. Két kolléga tehetségfejlesztő szakvizsgát tett a 2009/2010-es tanévben. Az előző tanévben és a jelenlegiben is mű-ködtettük a tehetséghálót, amelyben kistérségi szinten 6 intézmény diákjai kapcsolódtak be. A megszervezett foglalkozásokon kiscsoportban matematikai, logikai és anyanyelvi készségeket fejlesztettünk.
Az együttműködés alapvetően a település intézményeivel valósul meg. Ennek elmélyítése érdekében konzorciumi formában közösen pályáztunk tehetségazo-nosításra, tehetségfejlesztésre. Ennek keretében folyamatosan tájékoztatjuk az érintett szülőket és az érdeklődőket tehetségfejlesztő munkánkról. Ezt a nyilvá-nosságot szolgálja az intézmény honlapja is. Ebben a munkánkban a helyi ön-kormányzat is támogató partnerünk.
Felvettük a kapcsolatot a tehetségfejlesztésben szerepet vállaló szervezetekkel (ECHA, Debreceni Egyetem). Részt vettünk olyan konferenciákon ahol a tehetséggondozás ak-tuális kérdéseiről tájékozódhattunk. Tervezzük az előző tanévhez hasonlóan tehetségnap szervezését.
Sikeresen pályáztunk a TÁMOP 3.4.3. keretében tehetségfejlesztésre, amellyel szeretnénk biztosítani, hogy a pályázat időtartama után is fenntartható legyen ez a tartalmi munka. Az Alapító okiratunk és a Pedagógiai Programunk is tartalmazza a tehetséggondozást, biztosítva a fenntartó anyagi támogatását.
Együttműködés a Debreceni Egyetem Pszichológiai Tanszékével: Dr. Balogh László professzor végzi az előzetes méréseket és hatásvizsgálatot készít. Ez alapján zajlik a tehetségtanácsadás a szülőknek.
Együttműködés a települési Szakszolgálattal: Sulyok Gabriella pszichológus segítségével tehetségazonosítás zajlik.
Az idei tanévben két kolléga (Tóthné Nagy Zita, Tóth Tibor) szerzett szakirányú diplomát, és tervezzük tantestületi, szülői és egyéni szinten is a továbbképzéseket a tehetséggon-dozás területén. Ezek megszervezéséhez felvettük a kapcsolatot a Géniusz Projektirodá-val és az Aranyelme Társasággal.
Az intézmény tagja a Magyar Tehetséggondozó Társaságnak és részt vesz az általa ren-dezett konferenciákon.
Folyamatosan készülnek a hatásvizsgálatok és ez alapján egyéni fejlesztési terveket alko-tunk, biztosítva ezzel a tanulók fejlődésének nyomon követését. Ezek a gyermekkel fog-lalkozó minden kolléga számára nyilvános.
Folyamatos a személyes konzultáció a szülőkkel. A szaktanárok és az osztályfő-nök rendszeres megbeszéléseket tart a szülőkkel a gyermekük fejlődéséről. A szülőkkel egyeztetve tervezzük meg a gyermek fejlesztését. A hatásvizsgálat elkészülése után a mérést végző szakember egyénileg tájékoztatja a szülőket.