Célunk az, hogy az óvodánkba járó valamennyi tanköteles korú gyermek (esélyegyenlőség elvének biztosításával) a legjobb adottságának, kiemelkedő képességének megfelelően részt vehessen tehetségműhelyben és ott kibontakoztathassa tehetségét. 2011-ben két területen foglalkoztunk a gyermekek kiemelkedő adottságainak a kibontakoztatásával (nyelvi és térbeli-vizuális), míg 2013 óta már négy tehetségterületen (nyelvi; testi-kinesztetikus; térbeli-vizuális; logikai-matematikai) foglalkozunk a gyermekekkel. Pedagógiai programunkban is kiemelt szerepet kap a tehetséggondozás, amivel nevelőközösségünk is teljes mértékben azonosulni tudott. Újszerű szemléletfelfogásunkban már nem a gyermekek hiányosságaira alapozunk, hanem a kiemelkedő képességeikre, adottságaikra alapozva fejlesztjük gyengeségeiket is. A nevelésünk folyamatában minden műhelyünknek megvan a helye, ideje, fejlesztési eszközei, személyi feltételei, mellyel biztosítjuk a heti rendszerességgel működő műhelyek zökkenőmentességét. Minden évben megszervezzük tehetségnap keretében nyelvi területen tagóvodáink és a központi óvoda számára a versmondó találkozót, ahol a gyermekek kedvenc versüket mondhatják el. A műhelyeink az óvónők kiemelkedő adottságainak, mesterségbeli tudásának, érdeklődésének, motiváltságának megfelelően lettek kialakítva, minden műhelyünk kidolgozott 30 órás programmal rendelkezik. Két kolléganő részt vett a 30 órás tehetséggondozás az óvodában akkreditált továbbképzésen, illetve minden óvodapedaógus lehetőségeinkhez mérten mindig részt vesz a tehetségsegítő tanács óvodai tagozatának szervezett tanfolyamain, konferenciáin, szakmai napjain. Rendszeresen tartjuk a kapcsolatot a központi óvodával és a tagóvodáinkkal, ahol részt veszünk egymás tehetségnapjain, műhely foglalkozásain.
Szorosan együttműködünk a központi óvodánkkal, akik már e területen számos rang birtokosai (Európai Tehetségpont, Kíválóan akkreditált tehetségpont) és a tagóvodáinkkal. Városi és megyei szinten is kívánjuk a tehetségpontokként működő oktatási intézményekkel felvenni a kapcsolatot. Jól kialakított helyi hálózatunknak köszönhetően számíthatunk egymás segítségére, együttműködésére. Meglévő kapcsolatainkat a korrekt, partneri viszony jellemzi. Az óvodánkban a tehetséggondozó munkánkat látva több városi óvoda is úgy döntött, hogy regisztrál tehetségpontként, amiben a mi segítségünkre támaszkodtak. A jövőben is igyekszünk segíteni a munkájukat hospitálási lehetőségek biztosításával, szakmai tanácsadással, a tehetségazonosítás folyamatainak elsajátításával. Partnerkapcsolataink körét a jövőben bővíteni kívánjuk. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a helyi és a környező települések intézményeinek körében segítsük, esetleg koordináljuk a tehetség azonosítást, - gondozást, tanácsadást és hálózatépítést. Régóta partnerkapcsolatban állunk már működő tehetségpontokkal, akikkel rendszeresen tartjuk a kapcsolatot és igyekszünk részt venni egymás szakmai programjain, rendezvényein. Ilyenek pl.: Liszt Ferenc Zeneiskola, Kodály Zoltán Általános Iskola, Bárczy Gusztáv Módszertani Központ, Mikrokozmosz Művészeti Alapítvány, Bábszíntér Alapítvány, stb. Együttműködésünk formái: email, telefon, személyes megkeresés, hospitálások, programokon való részvétel. 2009. óta folyamatosan részt veszük az ONME rendezvényein, és a nemrégiben megalakult Somogy Megyei Tehetségsegítő Tanács óvodai tagozatának aktív tagjai vagyunk. Felkérésre szívesen részt veszünk kiállításokon, bemutatót tartunk.
- állandó és időszakos kiállítások rendezése, valamint a rajzpályázaton való aktív részvétel
- városi szakmai napokon, programokon, rendezvényeken fellépések, bemutatók tartása
- szakmai tapasztalatcsere tehetségpontokkal
- tehetséggondozó műhelyeink folyamatos működtetése
- tehetséggondozással kapcsolatos szakmai fórumokon, képzéseken, szakmai rendezvényeken való aktív részvétel
- évente 2 alkalommal tehetségnap szervezése (versmondó találkozó és a szülőknek bemutató est keretében)
- tehetséggondozással kapcsolatos pályázati lehetőségek maximális kihasználása
- hospitálások biztosításával és szakmai hozzáértésünkkel segítségadás, tanácsadás az újonnan regisztrált partnereinknek
- jó gyakorlatok kidolgozása legalább két területen
- tehetséggondozó programjaink gazdagítása, dúsítása, ezekhez kapcsolódó specifikumok felkutatása, megvalósításuk pályázati lehetőségek segítségével
- hálózatépítés, partnereink körének bővítése, újak felkutatása
- publikáció tehetséggondozó munkánkról helyi médiában, óvoda honlapján, óvoda újságban
Az előző években sajnos nemigen használtuk ki a pályázati lehetőségeket, ezért a jövőben a kiírt pályázatokat folyamatosan figyelemmel kísérjük, és ezekben sikeresen részt kívánunk venni. Mindez nagyban segítené a gazdagító, dúsító programjaink megvalósulását. További támogatók felkutatása is célunk, megkeresésésüket követően igyekszünk őket megnyerni a cél érdekében. Fontosnak tartjuk, hogy a szülőket is bevonjuk a tehetséggondozásba, így ők is részeseivé válnak a folyamatoknak. Óvodai alapítványunkat a szülők közössége működteti, így az ő támogatásuk is biztosított.