A XX. kerületben - ahol mi élünk - nagyon sok családnál nehéz a társadalmi szocializáció. Sok a munkanélküli szülő, és nehéz anyagi körülmények között élő család. Ők is szeretnék megadni gyermekeiknek mindazt, amit a mai korunk lehetősége kínál. Alapítványunk ezért fontos feladatának tekinti, hogy ezen családok gyermeke számára is készségfejlesztő tanfolyamokat, ingyenes kulturális programokat biztosítson. Ezzel kívánunk társadalmi esélyegyenlőséget biztosítani a régióban számukra is és társadalmilag hasznos tevékenységet ellátni, hogy a gyermekek kreatív személyiséggé váljanak.
Pesterzsébeti Művészeti Stúdió - megalakulása óta (2002. szeptember 27.) - ingyenes táncművészeti képzés keretében segíti azokat a peremkerületi hátrányos helyzetű tehetséges gyermekeket (általános és szakközép iskolai tanulók), akik tehetségük és lelkesedésük miatt választották a szabadidő ilyen formájú hasznos eltöltését. A 2004-es évben programunkban részt vevők száma 60 fő volt, amelyet 2009-re 120 főre nőtt, mivel tevékenységünket nem csak Dél-Budapesten végezzük már, hanem kiterjesztettük 6 budapesti kerületre és vonzáskörzetére.
Alapítványunk tevékenységét úgy szervezi, hogy minél több tehetséges gyermek teret kapjon képességeinek kibontakoztatására. Ingyenes táncoktatás lehetősége, számos fiatalnak biztosít csatlakozást a programba. Törekvésünk, hogy a tánc öröme által növendékeink, és a tehetséggondozó programban résztvevő érdeklődők derűs személyiségekké váljanak, és együtt lehessenek mindazokkal, akik felkarolják és képviselik a kultúra fontosságát.
Tehetséggondozó programunknak köszönhetően mára
4 táncszínházi előadást készítettünk el melyben folyamatosan szereplési lehetőséget kapnak a tehetséges gyerekek.
Tehetségponttá avanzsálásunk teljes mértékben lefedné a tehetséges gyermekekre fordított törekvéseinket, ezért reméljük regisztrációnk sikeres lesz.
Referenciáink a www.pmsdance.hu oldalon megtekinthetőek.
A jelenleg is működő tevékenységünkbe minden Budapesti általános és középiskolai intézményekbe meghirdetjük a tehetséggondozó programunkat, hogy újabb tehetségek kapjanak lehetőséget a tánc és a zene iránti kulturális érdeklődésük fenntartására, fejlesztésére. Együttműködünk a helyi művelődési központokkal, közösségi házakkal és a Pesterzsébeti Pedagógiai Intézettel szakmai munkák kiteljesítése érdekében.
INGYENES TÁNC TANFOLYAMOK: január - december
TÁNCMŰVÉSZETI GÁLA EST, TÁNC SZÍNHÁZI ELŐADÁSOK: május - június
TÁNC - és DRÁMA TÁBOR: június - augusztus
VIII. AMITA Dance Jam - Országos Táncművészeti Verseny: február
(2003 óta minden évben 1 alkalommal megrendezett szakmai fórum)
TEHETSÉGKUTATÓ ÉS EGYÉB TÁNCVERSENYEK,
JÓTÉKONY FELLÉPÉSEK: (egész évben folyamatosan)
Nyertes Pályázatok összegei, támogatók hozzájárulásai, szülői felajánlások, adományok biztosítják az önfenntartás lehetőségét! Ezen kívül a tehetséges gyermekek által színpadra állított táncszínházi előadásokra váltott nézői jegy és bérlet árusításból befolyó bevétel biztosítja az Alapítvány működését!
A művészeti munkánkban (művészeti tervek alapján) az alábbi kollégáink vesznek részt a művészeti vezető (Verőcei Edina) irányításával.
Koreográfusaink és oktatóink:
- Verőcei Edina pedagógus 10 éves szakmai tapasztalat pedagógusi pályán, tánc-és koreográfusi szakmai gyakorlat a Pesterzsébeti Művészeti Iskolában, a tánc-színház szakmai és művészeti vezetője,
- Verőcei Gáborné szaktanácsadó pedagógus, drámapedagógusunk, 40 éves szakmai tapasztalat a Tátra Téri Általános Iskola pedagógusaként, drámaszakkör vezetője, 10 éve alsó tagozatos szaktanácsadó a Pesterzsébeti Pedagógiai Intézet munkatársa
- Farkas Dia táncművészeti főiskolai hallgató és fejlesztő pedagógusunk 6 éves szakmai múlttal,
- Kucsera Tímea táncművészeti főiskolai hallgató, tehetségkutató programunk segítő munkatársa 3 éves szakmai múlttal
- Harót Balázs művelődésszervező, 3 éves szakmai tapasztalat Alapítványunk Tehetséggondozó programjában
- Dorn Adrienn pszichológus képzés hallgatója (Szegedi Tudományegyetem) tehetségfejlesztés területére specializálódó segítő pedagógusunk a tánc képzések összeállítása és a kiemelkedő tehetségek segítő iránymutatása a feladatköre, 5 éve segíti szakmai munkánkat.
A szervezőmunkában néhány szülő és a kuratórium tagjai vesznek részt az alapítvány képviselőjének (Kulimákné Urbán Rita) irányításával.
Minden évben felmérést készítünk a kerületi általános iskolákban a tánc, zene és kultúra iránt fogékony tanulók kiválasztásához. A tehetség-fejlesztő programban részt vehetnek ezek a tanulók, akik a program végén kérdőíves felmérés keretében adnak visszajelzést programunk által nyújtott saját magukon észlelt szakmai és lelki fejlődésük tapasztalatairól, érdeklődési körük változásáról, vagy fenntartásáról. Ezen visszacsatolásokat vesszük figyelembe a következő évi program összeállításban.