Iskolánk a kis iskolák körébe tartozik. Tanulóink az elmúlt években már bizonyították, hogy a tehetséggondozásra az intézményünkben igény van. Számos szép eredménnyel büszkélkedhetünk, hiszen járási/megyei tanulmányi és sport versenyeken kimagasló eredményeket értek el tanulóink. Részt veszünk egyházi iskolák közötti országos versenyeken, ahol dobogós helyezéseket tudhatunk magunkénak. Bozsik focitornán iskolánk 4 csapata vesz részt és minden évben van egy kiemelkedő játékosa a refis csapatnak. Iskolánkban működő és társastánc csoport többször méretteti meg tudását országos gálán. Tantestületünkben jól képzett tanítók és tanárok, fejlesztőpedagógusok, pszichológus, drámapedagógus, angol és német nyelvtanárok, táncpedagógus állnak helyt nap, mint nap az oktatásban. Iskolánkban eddig is foglalkoztunk tehetséggondozással, de nem kapcsolódtunk a tehetségfejlesztő hálózathoz. Ebben a tanévben iskolánk egy pedagógusa és tanulói bekapcsolódtak a tutorhálózat pályázatába. Pedagógiai programunk teret ad tanulóink számára tehetségük kibontakoztatásához a tanórákon és különböző programok, szakkörök, sportfoglalkozások kínálatán keresztül. Tehetségfejlesztő munkánk során törekszünk a tanulók megfelelő külső és belső motiválására, a reális önértékelés kialakítására. Fontosnak tartjuk az egyéni differenciálást; a szellemi, nyelvi képességek és mozgáskultúra minél magasabb szintre juttatását; ezzel együtt a tehetség kibontakoztatásához szükséges személyiségfejlesztést.
A Tehetségpont tevékenységét elsősorban az intézményünkben tanuló diákok számára és iskolánk beiskolázási körzetében élő általános iskolások számára szeretnénk elérhetővé tenni. Az általános iskolai beiskolázás érdekében a nagycsoportos óvodásoknak és szüleiknek nyílt napokat, bemutatóórákat és foglalkozásokat tartunk. Amíg az óvodások a foglalkozásokon részt vesznek, a szülők iskolakezdéssel kapcsolatosan felmerülő kérdéseire a kollégák válaszolnak. Foglalkozásaink eredményességének növelésére bevonjunk a Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény szakembereit, akik kérdőíveikkel, előadásaikkal, csoportos és egyéni terápiák szervezésével segítik munkánkat.
Szórólapokkal, plakáttal, hirdetésekkel, a honlapunk tartalmával segítjük az érdeklődőket. Rendezvényeinkről fényképek, videofelvételek készülnek, amit iskolánk facebook oldalán is láthatnak az érdeklődő városlakók és környékbeliek. A tanulói munkadarabokból, műhelymunkákból (rajzok, festmények, kreatív foglalkozások anyagaiból) kiállításokat szervezünk, táncbemutatókat tartunk. Rendszeresen tartjuk a kapcsolatot a szülőkkel.Tervezünk folyamatosan családlátogatásokat, esetmegbeszéléseket, közösségi programokat. Szükség esetén - akár pszichológus bevonásával is - tanácsot adunk a felmerülő problémák kezelésére.
Pályaválasztási szülői értekezletek, börzék, kiállítások alkalmával a helyi és környékbeli középiskolák képviselői segítik az érdeklődő szülők, tanulók döntését a közelgő iskolaválasztásban.
Mélyíteni szeretnénk a már meglévő külföldi testvériskolai kapcsolatunkat. Jelenleg Felvidéken található Vajáni Iskola a testvériskolánk. Az iskola pedagógusaival és tanulóival közös rendezvényeken veszünk részt.
Készülünk a tantárgyi versenyekre. Nagy hangsúlyt fektetünk a tehetséges, de alulteljesítő diákok felkutatására és felzárkóztatására. Táborokat szervezünk és bonyolítunk le. Szakkörök és különböző blokkok keretein belül segítjük a tanulóink érdeklődéskörének megfelelő képességfejlesztését, kibontakoztatásának elősegítését. A komplexitás biztosítása érdekében projekthetet rendezünk iskolánk tanulóinak egy- egy választott témakörben. Pl.: az"Egészséghét" keretében különböző témaköröket dolgozunk fel tanórákon és tanórán kívüli tevékenységek során (kenyér, víz, levegő, méz,). Az "Egészséghét" sikeres lebonyolítása külső partnerek bevonásával történik (iskola védőnő, Katasztrófavédelem, gyógytornász, pszichológus, Magyar Vöröskereszt). A Gyermeknapok alkalmával ügyességi versenyeket szervezünk a Szülői Munkaközösség bevonásával. Jeles dátumokra, évfordulókra emlékezünk (Magyar Labdarúgás Napja, Diáksport Napja,Magyar Kultúra Napja, Költészet Napja), melyeket iskolai keretek között megünneplünk. A megmérettetésekre is adunk lehetőséget a különböző helyi , városi, területi, megyei és országos versenyeken való részvétellel. Ezekre igyekszünk minél jobban felkészíteni a vállalkozó diákjainkat. A szélesebb látókör kialakítása, fejlesztése érdekében lehetőséget szeretnénk biztosítani a különböző társintézmények nyílt napjainak látogatására is. Ez nagyban elősegíti a 7. és 8. évfolyamon tanuló továbbtanulás előtt álló tanulók határozottabb döntését a megfelelő középfokú intézmény felé. A Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény tehetségkoordinátorának segítségével tervezzük az általuk létrehozott több tantárgyra kiterjedő gazdagító programok és jó gyakorlatok bevezetését intézményünkben.
Folyamatosan keressük az anyagi forrást szponzorok és pályázatok útján, mellyel a tehetséggondozó pedagógiai munka színvonala tovább növelhető, illetve működtethető a tehetségpont. Részben saját költségvetésből és a szülők bevonásával próbáljuk finanszírozni, de minél nagyobb hangsúlyt szeretnénk fordítani ez irányú pályázatokra. Az intézmény vezetése, illetve pedagógusainak hozzáállása, elkötelezettsége biztosíték az önfenntartásra. Tehetségpont működésének biztosításához fel kívánjuk kutatni a lehetséges pályázati forrásokat pl. MATEHETSZ pályázatok, illetve szponzori támogatásokat: helyi vállalkozók, a tehetséggondozó munkában résztvevő egyesületek (Bozsik program) anyagi forrásainak egy részét is e célra fordítjuk. A tehetséggondozással kapcsolatos anyagi jellegű kiadások fedezésére az intézményvezetés a fenntartóval történő egyeztetések során külön figyelmet fordít. A törvényi lehetőségek, támogatások felhasználása során stratégiai prioritást élvez a tehetséggondozás témaköre. A tanári teljesítmények, plusz munkák díjazása, a versenyeken való részvétel biztosítása, a továbbképzések, tanfolyamok kiadásai a költségvetésben szereplő tételek. Az iskolai alapítványunk is gondoskodik a különösen tehetséges, eredményekkel rendelkező tanulók anyagi támogatásáról, a házi versenyek győzteseinek jutalmazásáról, szükség esetén, a versenyeken részt vevő tanulók költségeinek fedezéséről.